kurucu

Mustafa Al-Habab

1980 yılında Riyad’da doğan Mustafa Al-Habab yatırımcı bir iş adamı ve Türkiye alanında ekonomi uzmanı olarak bilinir. Gayrimenkul, e-ticaret ve Türkiye-Arap ekonomik ilişkileri alanında hizmet veren birtakım seçkin kurumun idaresini üstlenmiştir.

❖ İş Hayatı ve Başarıları:

Türkiye’ye yerleştikten sonra Türkiye’de gayrimenkul projeleri ve gayrimenkul alım-satımı alanında uzmanlaşmış olan Green Hills şirketini kurdu. Bu alanda elde ettiği başarının ardından Mustafa Al-Habab çeşitli alanlarda proje oluşturma ve idaresi işine girişti. Buna örnek olarak e-ticaret ve halkla ilişkiler alanında çalışan GTM (Gulf Turk Media) şirketini gösterebiliriz.

* Bunun akabinde e-ticaret alanına atılan Al-Habab Türk ürünlerinin Ortadoğu’daki müşteriyle buluşmasını sağlayıp alışveriş yapmasına olanak sağlayan Turkey Store e-ticaret sitesini kurdu.

* Arap tüccarların Türk firmalarının imtiyaz hakkını elde etmesi ve ülkelerinde Türk firmaların bayiliğini açmasına yardımcı olma olanağı sağlayan Turkey Franchise ise Habab’ın son projelerindendir.

* Mustafa Al-Habab’ın faaliyetleri ve elde ettiği başarılar sadece ticari alanla sınırlı değildir; araştırma ve akademik çalışmalar sayesinde bilgi dağarcığını zenginleştirme şansı olmuştur.