Turkey Franchise

Çarşamba Ağustos 2, 2017

Franchising;

Bir ürün veya hizmet imtiyazını elinde bulunduran tarafın, imtiyaz haklarını belirli süre, şart ve sınırlamalarla işin yönetim, organizasyon ve bilgi desteğiyle ikinci tarafa, karşılıklı çıkarları gözeterek, uzun dönemli ve sürekli iş ilişkisi ve anlaşmanın bütünüdür.

Tüm dünyada kalitesini kanıtlamış olan, özellikle Türk gıda ve giyim sektörlerine ciddi rağbetin olması, son dönemde özellikle körfez ülkeleri yatırımcılarını Türk firmalarının markaları ile birlikte satın almasına ya da marka adını imtiyazları ile birlikte kullanılmasına dair işbirliklerine sevk etmiş ve bilinen veya bilinmeyen birçok markanın aynı hizmet kalitesi ile sınır dışına taşınmasını sağlamıştır.

Türk mutfağı, fırın, tatlı ve kahve kafeler ve damak tadında evrenselliği hizmet kalitesi ile birleşince, ülkemize gelen turistlerin Türk restoran ve kafelere rağbetini zirveye taşımaktadır.

Turistler açısından, sezonun belli günleri dışında ulaşılamaz olan bu sektör ve hizmetlerin, tüketici açısından sürekli olarak ulaşılabilir hale getirilmesi paralelinde her yılın turizm sezonunda altın günlerini yaşayan üreticilerin, yılın tüm zamanlarında ve sürekli olarak üretim ve ciroların artmasını da beraberinde getirecektir.

Düşünce;

Turkey-Franchise; daha önce belirttiğimiz birçok neden ve amaçla markalarını yurtdışına (Arap ülkelere ve özellikle körfez ülkelere) taşımak ve temsilcilik açmak isteyen marka sahipleri ve franchising imtiyazı alıp hazır ve kalitesi kanıtlanmış markayı ticari amaçla kullanmak isteyen yatırımcıyı bir araya getirmeyi hedeflemektedir.